Gyorskérdés
SZJA - Személyi jövedelemadó
Védőszemüveg
Címkék: védőszemüveg
A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!
Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.
Összesen: 3 db hozzászólás
Webáruház
Szabályzatok
-
Kézikönyv vállalkozások GDPR megfelelési kötelezettségeinek teljesítéséhez
Bruttó ár: 25 400 Ft
Előfizetőknek ingyenes -
Székhelyszolgáltatók pénzmosás elleni szabályzat csomagja 2024
Bruttó ár: 12 700 Ft
Előfizetőknek ingyenes -
Ingatlan-vállalkozások pénzmosás elleni szabályzat csomagja 2024
Bruttó ár: 12 700 Ft
Előfizetőknek ingyenes
Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése
E-Könyvek
-
Kamerás megfigyelés alkalmazása munkahelyen, üzletben – kézikönyv és iratminták
Bruttó ár: 12 700 Ft
-
A munka- és pihenőidő elektronikus nyilvántartásának követelményei
Bruttó ár: 1 270 Ft
Előfizetőknek ingyenes -
Új munkajogi tájékoztatások útmutatóval
Bruttó ár: 12 700 Ft
Előfizetőknek 20% kedvezménnyel 10 160 Ft
E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése
Szakkönyvek
-
Egyszeres könyvvitel a gyakorlatban
Bruttó ár: 25 200 Ft
Előfizetőknek 20% kedvezménnyel 20 160 Ft
Postaköltség: 2 625 Ft -
Agrárgazdaságok átadása és adózása
Bruttó ár: 15 750 Ft
Előfizetőknek 20% kedvezménnyel 12 600 Ft
Postaköltség: 1 100 Ft
E-Start
Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.
- Elektronikus ügyintézés - alapok
- Adatvédelem
- Adózási alapinformációk
- Adókalkulátorok
- Adóellenőrzés, adóigazgatás, jogorvoslatok, ügyintézés a NAV előtt
- Adózó saját bevallási és egyéb nyilvántartási adatainak lekérdezése
- Bevallási, adatszolgáltatási platformok
- Bírósági eljárások - Fizetési meghagyás - Alternatív vitarendezések
- Bírósági határozatok gyűjteménye
- Cégügyek, céginformációk
- Civil szervezetek
- Családtámogatások
- Egészség - Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT)
- E-learning - Kötelező továbbképzések könyvelőknek, adótanácsadóknak, könyvvizsgálóknak, ügyvédeknek
- Egyéni vállalkozók nyilvántartása
- Építőipar
- Gépjármű
- Hatósági igazolások igénylése
- Helyi önkormányzati ügyek (E-ÖNKORMÁNYZAT PORTÁL)
- Ingatlan
- Jogszabálygyűjtemények
- KSH adatok - Az adatvezérelt üzleti döntésekért
- Mezőgazdaság
- NAV szolgáltatások
- Pénzügyi ágazati szakmák és szakképzés
- Pénzügyi, számviteli szoftverek
- Támogatások, pályázatok,
- Társadalombiztosítás
- Turisztikai szolgáltatók NTAK regisztrációja
Tisztelt Fórumozók!
A következő probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni:
Cégünk az 50/1999. (XI.3.) EüM rendelet szerint a képernyő előtti munkavégzéshez minimálisan szükséges, éleslátást biztosító szemüveget szeretne juttatni a képernyő előtt dolgozóknak.
Kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy milyen dokumentumokkal kell igazolnom azt, hogy a juttatott szemüveg csak a "minimálisan szükséges" szemüveg és így az SZJA törvény I. melléklet 8.8 pontja alapján védőeszköznek minosül és adómentesen juttatható?
Melyek azok a keretek, lencsék, amik megfelelnek a törvényi előírásoknak és védőszemüvegnek minősíthetők? Mit kell, hogy tartalmazzon a számla ahhoz, hogy bizonyítható legyen az adott szemüvegről, hogy az csupán a "minimálisan szükséges" szemüveg?
Mi alapján tudom eldönteni, hogy az adott szemüvegkeret, ami a számlán szerepel tényleg az adható "minimum" vagy több annál?
A számlán, amit a dolgozó hoz a keret fantázianeve és az ára található. Az egyik dolgozó szemüvegkerete 15 000 Ft-ba kerül, a másiké 32 000 Ft-ba. Nem egyforma a lencse dioptriája sem. Mindkettőt kifizethetem adómentesen ha az összes többi feltételnek megfelel? Mivel kell, hogy bizonyítsa a dolgozó, hogy ez a legolcsóbb keret amibe az orvos által felírt szemüveglencse behelyezhető? Vagy nem feltétele az adómentességnek a választható legolcsóbb keret?
Köszönöm a segítséget!
Témanyitó hozzászólás
Ismereteim szerint egyik jogszabály sem határozza meg a "minimálisan szükséges" fogalmát, mert nem is nagyon lehet, mert hogy ez egyénenként változó. Ilyen esetekben az általános értelmezésből kell kiindulni: keret esetében az ésszerűség a meghatározó, azaz a megtérített értéknek egy alsó kategóriás sávba kell esnie; lencse esetében pedig az az orvosilag indokolható kivitel/minőség, amely a számítógép előtti munkavégzéshez szükséges (azaz nem lehet adómentes az olyan többfókuszú lencse hiper-szuper anyagból, amely minden távolságra éleslátást biztosít). Ha a dolgozó mégis ragaszkodik a hiper-szuper szemüveghez, az adómentességhez meg kell térítenie az indokolható feletti részt. Igazoló dokumentumként az optikus vizsgálati lapját érdemes megőrizni.
papati
Szakértői hozzászólás
Kedves "montankft"! Én azért vitatkoznék a meghatározásoddal. Az éleslátást biztosító szemüvegnek pontosan az a feladata, hogy a közel- és távolra látást (gyakori fókuszálás) biztosítsa, hiszen akinek ilyenre szüksége van, az vagy közelre, vagy távolra, vagy mindkettőre rosszul lát. A hiper-szuper szemüveg kategória szerintem nem itt kezdődik. Inkább azt kell megvizsgálni, mennyi az az összeg, amit a cég a munkavállalóinak biztosítani tud. Amint írod, a rendeletben nincs meghatározva minimálisan szükséges eszköz, így nincs is szükség a minimális biztosítására szorítkozni. Ha a cég csak 10000Ft-ot tud adni, akkor annyit ad, ha többet, akkor annyit. A felette levő részt természetesen a dolgozó fizeti ki. Aztán majd a dolgozó eldönti, hogy tényleg csak a minimumnak megfelelő "dolgozós" szemüveget csináltat, vagy teljes komfortosat. Egyébként a védőszemüveg, mint olyan már teljességgel értelmét vesztette, hiszen a mai modern monitorok már semmilyen vibrálást, sugárzást nem bocsátanak ki, ami indokolná annak használatát. Pontosan azért, mert mindenkinek egyénre szabottan csinálják a szemüvegét, mi inkább összeghatárt jelöltünk meg, mindenkinek azonos értékben.
Kedves Colorferr!
Szerintem nem kell túlbonyolítani ezt a dolgot, van épp elég bonyodalom a mi életünkben e nélkül is! :) Egyébként már több APEH-NAV ellenőrzésünk is volt, soha nem volt probléma a szemüvegek elszámolásával.
Üdv: Lina
Felhasználói hozzászólás
Lina,
Máris felemeltem a kezem, megadom magam, vita nincs :) Valójában a támában csak ötletelni lehet, hiszen már az is csoda, ha egy cég egyáltalán pénzt tud ilyenekre áldozni. Tapasztalatom, hogy egy 50-60eFt-os térítési határ nem ébreszti fel az ellenőrök érdeklődését, ez alatt meg annyi, amennyire keret van.
papati
Szakértői hozzászólás