Gyorskérdés
MUNKAJOG - Munka Törvénykönyve

Végkielégítés munkaerőkölcsönzés esetén


A Gyorskérdés szolgáltatás igénybevétele az Önadózó újság előfizetői részére biztosított. Az összes hozzászólás megtekintéséhez regisztráljon vagy lépjen be előfizetőként!

Az Önadózóval könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. A Gyorskérdés menüpontban pedig előfizetőként szakmai konzultációt kérhet.

bgiroda 2022-11-04 15:01:46

Tisztelt Szakértő!

Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni:
Egy általunk könyvelt cég munkaerő kölcsönzésen keresztül foglalkoztatja a munkavállalóit. Az egyik alkalmazottnál letelt az 5 év, így a cég átvette a munkavállalót a saját állományába, ahol 7 hónapot foglalkoztatta. November 1-től a munkavállaló újra a munkaerő kölcsönző cégnél lesz bejelentve, viszont az eddigiekhez képest azzal az eltéréssel, hogy határozott időre (2022.12.31-ig) kötnek vele munkaszerződést. Én úgy tudom, hogy függetlenül attól, hogy a munkaerő kölcsönzőnél, vagy a cégnél van bejelentve az alkalmazott, ez egy jogviszonynak számít, ezért a határozott idejű munkaszerződéssel megszűnő jogviszonyra tekintettel végkielégítést kell fizetni a munkavállalónak. A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ezt a végkielégítést a cég most október 31-én leszámfejtheti-e és kifizetheti-e a munkavállaló részére, vagy kötelező megvárni a munkaviszony utolsó napját és akkor a munkaerő kölcsönző cégnek kell számfejtenie a végkielégítést? Egyáltalán szabályos-e az, hogy egy határozatlan idejű munkaszerződést határozott idejű munkaszerződésre módosítsanak az átvétel során?

Válaszát előre is köszönöm,
Niki

Témanyitó hozzászólás

Pap Attila Önadózó szakértő 2022-11-07 16:28:15

Kedves Niki,
Olvasatomban nem áll fenn összevonási kötelezettség a korábbi 5 éves kölcsönzött, a kölcsönző cégnél létesített 7 havi és az újabb határozott idejű kölcsönzött munkaszerződés vonatkozásában, így nem jár a dolgozónak végkielégítés. Ugyanakkor ha a változtatások alapvető célja bizonyíthatóan a végkielégítés elkerülése volt, akkor a dolgozónak jár a végkielégítés, úgy, mintha a jogviszonya folyamatos lett volna.
papattila

Szakértői hozzászólás

Összesen: 1 db hozzászólás


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra