NGM: az adóelkerülés elleni közös uniós fellépést szorgalmazza a kormány

ART

Nyomtatás
Forrás: MTI

Címkék: adóelkerülés


Az egykulcsos jövedelemadó és a családi kedvezmény bevezetésével kezdetben nagyságrendileg évi 500 milliárd forinttal több jövedelem maradt a munkavállalóknál. Tavaly a családi járulékkedvezmény megteremtésével a háztartásoknál hagyott összeg már megközelítette a 600 milliárd forintot, ami 2015-re várhatóan 660 milliárd forintra emelkedik

Az uniós országoknak összehangoltan, egymástól is tanulva kell fellépniük az adóelkerülés ellen - a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) keddi tájékoztatása szerint ezt hangsúlyozta Rákossy Balázs, a tárca európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az Európai Unió 28 tagállama adóhatósági vezetőinek keddi budapesti tanácskozásán.
 
Az államtitkár kiemelte, hogy bármely adórendszer csak akkor lehet eredményes, ha hatékonyan szolgálja a gazdaságpolitika céljait, a gazdasági növekedést, illetve a vállalkozások és a lakosság érdekeit.
 
Rákossy Balázs az idén tizenharmadik alkalommal megrendezett G28 fórumon az Európai Bizottság tanulmányát idézve rámutatott: 2013-ban csaknem 170 milliárd euró áfabevétel hiányzott a tagállamok költségvetéséből. Hatékony nemzeti stratégia nem létezhet vele párhuzamos uniós szintű cselekvés nélkül - fejtette ki.
 
Magyarország adópolitikáját elemezve az államtitkár ismertette: a magyar kormány által bevezetett reformok egyik alapkérdése az adórendszer megváltoztatása, az egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetése és az adócsökkentés volt.
 
Az egykulcsos jövedelemadó és a családi kedvezmény bevezetésével kezdetben nagyságrendileg évi 500 milliárd forinttal több jövedelem maradt a munkavállalóknál. Tavaly a családi járulékkedvezmény megteremtésével a háztartásoknál hagyott összeg már megközelítette a 600 milliárd forintot, ami 2015-re várhatóan 660 milliárd forintra emelkedik - közölte.
 
A gazdasági növekedés támogatása érdekében 2010 júliusától jelentős adócsökkentésben részesültek a kis- és középvállalkozások is - tette hozzá.
 
Az államtitkár a kormány feketegazdaság kifehérítése érdekében tett intézkedéseinek sikeréről szólva elmondta: a legfontosabb adó- és járulékfajtákból 650 milliárd forinttal több érkezett be tavaly, mint az azt megelőző évben, ami nemzetgazdasági léptékkel mérve is jelentős növekedés. Idén augusztus végéig 7 százalékkal, 136,7 milliárd forinttal több volt az áfabevétel, mint az előző év azonos időszakában. A növekedésben az online pénztárgép mellett a március 1-jétől éles üzembe állított közúti áruforgalmi rendszer, az EKÁER is szerepet játszott.
 
Az adóhatóságok nemzetközi együttműködése révén és azáltal, hogy a multilaterális szintű információcseréhez is egyre több állam csatlakozik, az adóelkerülők előtt a kiskapuk folyamatosan bezárulnak - idézi az államtitkárt az NGM közleménye.

FIZESSEN ELŐ 2024-RE AZ ÖNADÓZÓ ÚJSÁGRA ÉS ONLINE CSOMAGJÁRA!

Önadózó - okos újság okos cégeknek és könyvelőknek!  Velünk 2024-ben is könnyebb lesz alkalmazni a jogszabályokat, követni a változásokat, teljesíteni az aktuális adózási, könyvviteli feladatokat, és elkerülni a buktatókat. Az Önadózó az egyik legnagyobb terjedelemmel jelentkező havi szaklap. Igen gazdag az archívumunk, az előfizetéssel ingyenesen hozzájuthat a megelőző évek lapszámaihoz. Az egyes lapszámok tartalma online elérhető, illetve mobiltelefonon is. Online csomagunk: Számviteli szabályzatok 2024 Cafetéria szabályzat 2024 Pénzmosás elleni szabályzat csomag GDPR Segédlet, Gyorskérdés szolgáltatás a honlapon,Segédletek + Mérlegképes és adótanácsadói kreditek Ingyenes e-könyvek és vásárlási kedvezmény az Önadózó Webáruhgázban ● Egyes Kulcs-Soft programok előfizetőknek ingyenesen ● Előfizetni itt lehet: https://www.onadozo.hu/elofizetes-az-ujsagra/ 


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra