TAO-pénzek - Több mint másfélezer pályázat

ART

Nyomtatás
Forrás: MTI

Az öt látványsportág közül háromnak - a jégkorongnak, a kosárlabdának és a labdarúgásnak - a szövetsége gyakorlatilag már feldolgozta és értékelte a társasági nyereségadóból igényelhetõ támogatásokra (TAO) beadott - összesen sok milliárd forint elnyerésére összeállított - pályázatokat, az elsõ pénzek beérkezéséig azonban még várni kell.

____________________________________

Kérjen ingyenes Önadózó bemutató számot!

Az Önadózó újság egy korábbi számának megküldésével Ön betekintést nyerhet abba a mûhelymunkába, amellyel havonta többezer vállalkozás, intézmény és tanácsadó részére nyújtunk segítséget, szakmai információkat, megoldásokat adókötelezettségeik szakszerû teljesítéséhez. Önadózó - az adózók lapja. Adó - Tb - Számvitel - Munkaügy a gyakorlatban, havonta 64 oldalon. A megadott postacimre megküldjük, jelezze e-mailben: info@onadozo.hu

__________________________________________

TAO-pénzek - Több mint másfélezer pályázat

A megkérdezett szövetségi illetékesek tájékoztatása szerint a legtöbb pályázat - ezernél is több - a labdarúgásban futott be, ezután következik a kézilabda, a kosárlabda, a vízilabda és a jégkorong. A támogatási igények összértéke alapján is valószínûleg a futball vezet - noha itt nem közöltek konkrét számot -, majd a sorrend: kézilabda, vízilabda, kosárlabda és jégkorong. Utóbbi négy sportágban is milliárdos nagyságrendû pénz érkezhet a csapatokhoz, illetve a szövetséghez, amennyiben lesz elegendõ adófelajánlás.

"Összesen 1080 pályázat érkezett be az MLSZ-be - mondta Borbély Zoltán, a Magyar Labdarúgó Szövetség jogi- és sajtóirodájának vezetõje. - A százmillió forint felettiek esetében az elnökség dönt, az ötszázmillió forint felettieknél pedig Réthelyi Miklós nemzeti erõforrás miniszter és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter közös jóváhagyása szükséges, ha õk nem értenek egyet, akkor a kormánynak kell döntést hoznia az adott pályázatról. Természetesen a szövetség is pályázott, a Nemzeti Sport Intézetnek nyújtottuk be az igénylést, szem elõtt tartva, hogy a társaságiadó-kedvezménybõl elérhetõ támogatás nem az élsportról szól, elsõsorban az amatõr futballra, az utánpótlás-nevelésre és a létesítmény-fejlesztésre szeretnénk fordítani az összegeket. A beérkezett igények összértékét nehéz lenne megmondani, de véleményem szerint nem is ez a lényeg, hanem az, hogy úgy tûnik, a mi szövetségünkhöz érkezett be a legtöbb igény, amelyeket egy megfelelõ stábbal sikerült jól feldolgoznunk, igaz, vannak még olyan pályázatok, amelyek esetében szükség van a hiánypótlásra."

"Az MKSZ-hez összesen 263 pályázat érkezett, az összigény megközelíti a tízmilliárd forintot - foglalta össze a kézilabdára vonatkozó tényeket Nemcsik Balázs, a sportági szövetség fõtitkára. - Mivel a következõ két hétben véglegesítik a pályázatokat, akkor lehet pontos összeget mondani, milyen mértékben fogadták el az igényeket, illetve szükség van-e hiánypótlásra. A szövetség maga két pályázatot adott be. Az egyik javarészt az utánpótlás-nevelésre és a tárgyi eszközök beszerzésére vonatkozik, ez közel ötszázmillió forint. A másik egy olyan tatai beruházás, amely során két csarnok épülne, egy kézilabdás és egy kosárlabdás, a két csarnoknak közös kiszolgáló helyiségei lennének, ez a pályázat csaknem egymilliárd forintos tételt jelent."

"A vízilabda-szövetséghez 68 egyesületi pályázat futott be, de valamennyit vissza kellett küldeni hiánypótlásra - fogalmazott Martin György, az MVLSZ elnöke. - Az erre adott 15 nap most jár le, a szövetségnek pedig 35 napja van az elbírálásra, amit egy szakmai bizottság végez el. A beérkezett igények összértéke mintegy kilencmilliárd forint. Maga az MVLSZ is pályázik: ez 480 millió forintról szól, s az NSI-nek nyújtjuk be, miután nekünk is kellett hiánypótlást végeznünk. A remélt pénzbõl 200 milliót szánnánk az uszodakomplexum tervezésére. Ha meglesz a Nemzeti Sport Intézet igenje, akár már november végére pénz is lehet a dologból."

"A hokiszövetségbe 37 pályázat érkezett, ebbõl a döntéshozók egyet utasítottak el - szolgált adatokkal Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség fõtitkára. - Ezeken kívül három olyan pályázat is befutott, amely ingatlan építésére, vagy vásárlására vonatkozott, közel 80-80 milliós, illetve csaknem  kétmilliárdos értékben, ezek más elbírálás alá esnek, és esetükben hiánypótlásra van szükség. A 36 elfogadott pályázat mintegy 2,2 milliárd forintos igényt jelentett. A szövetség különféle tételek alapján 387,6 millió forintra pályázott, ebbõl az önrész 109,8 millió forint. A hokiszövetség volt az elsõ, amely az öt látványsport közül az elsõként lezárta a TAO-s pályázatokat."

"A szövetséghez 155 pályázat érkezett, és egyet sem utasítottak el az illetékesek - reagált az MTI megkeresésére Sterbenz Tamás, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének fõtitkára. - Az elfogadott pályázatok összértéke mintegy hatmilliárd forint. Akad, aki az igényelt forrás száz százalékát megkaphatja, mások kevesebbhez juthatnak, ez attól függ, hogy mennyire illeszkedett az elképzelés a szövetség sportstratégiájához. Az MKOSZ hozzávetõleg 740 millió forintra pályázott, ebbõl az önrész 120 millió forint."

***

ÖNADÓZÓ újság - szakmai segítség az adózásban és könyvvitelben!

Önadózó - az adózók lapja. Adó - Tb. - Számvitel  - Munkaügy a gyakorlatban havonta 64 nyomtatott oldalon. Megjelenik minden hónap elsõ napján. Hétezer könyvelõ irodának,  vállalkozásnak és intézménynek szolgáltatunk havonta,  11 ezren olvassák rendszeresen heti hírlevelünket.  Elõfizetési  díj  2011. december 31-ig 1.470,-Ft/hó. Elõfizetõknek 20% szakkönyv vásárlási kedvezmény, ingyenes e-könyvek, e-Önadózó. Ügyfélszolgálat 1085 Budapest, József körút 53. Tel: 267 5010.  

Elõfizetés: info@onadozo.hu


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Szabályzatok

Szabályzatok kategória összes termékének megtekintése

E-Könyvek

E-Könyvek kategória összes termékének megtekintése

Szakkönyvek

Szakkönyvek kategória összes termékének megtekintése

E-Start

Önadózó segítség az ügyek elektronikus intézéséhez.


Vissza az előző oldalra